Съществува ли спекулация в Истанбулската конвенция и самоунижава ли се обществото, повеждайки странен формат на дебат между биологичния и социалния пол, оправдавайки се със спорен превод на дума, заредена с опасно значение?
Тактическа ли се оказва задачата за налагане на понятието „джендър“ и поставя ли то в опасност традиционните ценности на цивилизацията? След като Правителството одобри наскоро Конвенцията на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие, скандалният документ рязко конфронтира политиците, а преди да бъде ратифициран от НС и Православната църква, го припознаха като опаен повод за преформатиране на семейните ценности. По темата чуйте богослова доц. Д-р Мариян Стоядинов.
Успешна ли бе първата година от мандата на българския президент ген. Румен Радев и какви политически грешки и управленски завоевания отчете той в позицията си на балансьор и надпартиен политик с най-високия рейтинг в държавата. Коментарът е на политолога Татяна Буруджиева.
Една удивителна история за силата на човешкия дух разказва в книгата си „Нокаут за МС“ /множествената склероза/ авторката Таня Бейрийска. За победата си над нелечимото заболяване, според съвременната медицина преди представянето на книгата , издание на ИК „Жанет 45“ и зоще - за нейните послания – чуйте авторката минути преди 8.30.
И за друга предстояща литературна среща ще стане въпрос в програма „Точно днес“ . Под надслова „Срещи със съдбата“ в читалище „Алеко Константинов“ Емел Балъкчи – писател, краевед, етноизследовател и преводач ще разкаже за провокацията да изследва живота, обичаите, вярата, езика и фолклора на турците в България. Тя има над 30-годишен опит като преподавател и е собственик на двуезичното културно списание „Алев“ /“Пламък“/.
Както всяка сряда – чуйте разказа на автора на рубриката „Великите европейци“ Пламен Асенов. Днес той е посветен на Еразъм Ротердамски, когото някои наричат „принцът на хуманизма“, а други – „Волтер на ХVІ“ век.
Започваме точно в 6 сутринта.
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..