Започваме работната седмица от втори опит. След първи май – ред е отново за работен график и работни теми. Във второто майско утро говорим:
За реформите в образованието и здравеопазването, за липсата на капацитет за тяхната реализация и с положителни примери как те могат да се случват не чрез министерски директиви, а с нови идеи по места.
Ще влезем заедно в час в едно пловдивско училище в квартал „Столипиново“ – Основно училище „Пенчо Славейков“. И ще ви срещнем с две млади, но изключително решителни учителки – Хулия Стоянова и Христина Танева, които твърдят, че образователната реформа се случва в техните класни стаи. Как те палят огънчето на знанието сред подрастващите роми и с какво им отговарят учениците – историята им ще чуете минути след 8 часа.
Говорим още и за поредната реформа в здравеопазването, но този път чрез спускане на Национална здравна карта. Какво говорят цифрите за Пловдив и съобразени ли са със спецификата на града – разговор с доктор Костадин Чифлигаров, заместник-председател на Лекарския съюз в Пловдив.
Ще питаме и за националната кампания за насърчаване на раждаемостта „Направи го за България“. По темата очаквайте разговор с Моника Иванчовска от Движение за национална кауза.
А в деня, когато се отбелязват 142 години от Априлското въстание на Оборище – поглед към заветите, които ни завещаха предците и за смисъла днес на институцията Народно събрание. По темата ще чуете Александър Йорданов, председател на 36-то Народно събрание.
В рубриката „ВЕЛИКИТЕ ЕВРОПЕЙЦИ“ – Пламен Асенов разказва за Козима Вагнер.
Режисьорът и университетски преподавател с богат изпълнителски и постановъчен опит в областта на сценичните и екранни изкуства Петър Одажиев гостува в рубриката в седмицата от 18-ти до 23 ноември. Той е завършил НАТФИЗ “Кр. Сарафов”, София, специалност кино и ТВ режисура. Впоследствие завършва магистратура по арт мениджмънт в Ню Йорк...
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..