Превръща ли се страната ни в „пустиня на вкуса“ и докога реалните политики в областта на културата ще бъдат подменяни от имитации на реформи и бюрокрация? За целите, инструментите и битките на новото Гражданско движение за реформи в културата – разговор с писателя и преподавател в ПУ „Паисий Хилендарски“ д-р Младен Влашки.
Преориентира ли се България на Изток и факт ли е пробивът в българо-руските отношения? Трудният баланс на държавата между ЕС и Русия, дипломатическите активности, икономическите амбиции и геополитическите послания – по темата чуйте политическия анализатор доц. Георги Киряков.
На вълните на програмата ще попитаме още каква икономическа година отчете за България годишният доклад за икономическото развитие и политиките в страната Институтът за икономически изследвания при БАН.
Отговор очакваме от икономиста доц. д-р Виктор Йоцов – ръководител на проекта.
С мисъл за Ели и нуждата от подкрепа с красота и съпричастност, каним на разговор Красимир Даскалов. Той нарисува картини, които показва в откриващата се в 17.30 ч. живописна изложба в Културния център на радио Пловдив. Средствата от продажбата им ще бъдат предоставени за лечението на Елисавета Дафова.
В минутите за култура след 9.00ч. за изложбата „Плакат“ на ученици от 11 клас на НХГ „Цанко Лавренов“ и идеите на младите таланти - художникът и техен учител Костадин Отонов.
Има и още – за детския фестивал „Мозайка от таланти“, който стартира на 3 юни с очакване да подари много доброта и радост – разговор в аванс с автора на идеята Жана Симеонова.
А преди всичко ще стартираме Седмицата на физическата активност и спорта в ритъм и бодро – за събитията в Пловдив в рамките на инициативата, която се осъществява и още в около 30 града – Мая Личева
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Славка Щерева е учител по руски език и дългогодишен директор на Средно училище „Любен Каравелов“ в Пловдив, известно като „най-добрата школа за народни инстументи и народно пеене“. Убедена е, че да бъдеш учител е мисия и отговорност, с която могат да се справят само добри хора, и че зад всеки успешен директор стои екип от съмишленици,..