След знаковия жест на рефера за начало на мача следва обиграване на терена с проиграните позиции. А след тях - финална размяна на реплики, взрив на емоции, тревожно очакване, суматоха, полети, ярост, игра по ръба на спортстменството и неясните договорки.
Светът сега е терен на футболна и геополитическа схватка в първенство на световни играчи с талант и екзотични похвати за попадения в мрежата, но и с много национално достойнство.
За схемите на играта през трудните договорки, фаловете при отиграването на плановете и червените картони в голямото геополитическо реалити – по съседски на Балканите по оста Македония – Гърция - България и по-далече на Изток - Русия, разговор с Александър Сиди – депутат от ПГ „Обединени патриоти“ от ВМРО.
На вълните на програма „Точно днес“ ще питаме още ще минат ли през страната ни енергийните тръби и потоци? Перла в големия енергиен шлем или ненужен проект е АЕЦ „Белене“ и какво се крие зад тезата, че който сее страхове, жъне референдуми? За митовете и реалностите „С дъх на петрол“ и с код „Енергиен“ – чуйте енергийния експерт и автор на едноименната книга Васко Начев.
Време за зрелища и реалити или епоха на духовност и смисъл е обикновеният ни ден? Как ни променят книгите и кога става възможно мечтите да ни правят по-богати на дух и икономически по-силни? Чуйте минути преди и след 9 ч. писателя Захари Карабашлиев и поетесата Мирела Иванова преди технните срещи в с читатели в рамките на литературния фестивал „Пловдив чете“.
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Славка Щерева е учител по руски език и дългогодишен директор на Средно училище „Любен Каравелов“ в Пловдив, известно като „най-добрата школа за народни инстументи и народно пеене“. Убедена е, че да бъдеш учител е мисия и отговорност, с която могат да се справят само добри хора, и че зад всеки успешен директор стои екип от съмишленици,..