Телевизионното обръщение на българския президент с призив за преодоляване на разделението и за единение на народа отзвуча в пиков момент за социалната ни и морална устойчивост. На фона на плавното и шоково поскъпване на поредица „елементи“ от ежедневното ни битуване, красиви термини като „законност“, „правосъдие“, „свобода“ и „уважение“, независимо от дълбокия си смисъл, предизвикват турболенции за политическа употреба. Кога истината, която се съдържа в думите, се превръща в пустословие, а мъдростта - в идеологически цинизъм? Въпросите ще зададем на социолога доц. Боян Знеполски, преподавател в СУ „Климент Охридски“.
Общинският браншови съвет по здравеопазване ще обсъди ситуацията в ДКЦ V във връзка с проблемите, свързани с нарушения на трудовото законодателство и заплащането на медицинския персонал в размер под задължителния минимум за страната, както и нарушаването на конституционни права като правото на свободно сдружаване. По темата чуйте лидера на КТ „Подкрепа Атанас Кръстев“.
Еднакви в различията си, но пълноценни като част от всички останоли, са осиновените деца на България. В рамките на националните информационни седмици на осиновяването Българска асоциация „Осиновени и осиновители“ и Комплексът за социални услуги за деца и семейства канят на откровен разговор за живота и преживяванията им педагози, осиновители и професионалисти в социалната сфера. За проблемите около тайната на осиновяването, предизвитателства, свързани с този процес в контекста на новата Стратегия за детето 2019-2030 г. ще разговаряме с психотерапевта Дора Прангаджийска. Тя е автор на книгата „Благодаря ти, мамо. Пътят на осиновения от гнева до прошката, представяща нейния личен опит свързан с осиновяването й.
В минутите за култура след 9.00. чуйте издателя Манол Пейков, който ще представи графичната новела на Ян Новак „Затопек“ преди нейната премиера и срещата с автора й в Дом на културата „Борис Христов“ за единствения бегач в историята, спечелил златни медали на 5 000 и 10 000 метра и маратон на една и съща Олимпиада в Хелзинки през 1952 г.
И още: в Международния ден за защита на животните – 4 октомври с Явор Гечев – Фондация „Четири лапи“ разговор за животните...и за хората.
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..