В началото на новата година ще бъдат направени нови законодателни промени във връзка с либерализацията на енеригйния пазар. Това каза във Варна заместник-министърът на енергетиката Николай Николов:
В самото начало на 2016 година ще променяме Закона за енергетиката с цел да има текстове, които да отразят тази пълна либерализация. И разбира се подзаконови нормативни актове.
На 30-ти ноември се очаква Световната банка да представи междинния си доклад за либерализацията на енергийния пазар. В него ще бъде конкретизиран моделът, по който битовите потребители ще могат да участват.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..