Има петима задържани за убийството на 20-годишния Мартин Тодоров, извършено в близост до дискотека в кв. Повеляново в Девня.
Разследването на случая продължава. Стана ясно, че Мартин Тодоров е криминално проявен и има няколко регистрации в полицията. От Окръжната прокуратура не съобщават подробности по случая.
Тялото на Тодоров беше намерено рано сутринта в събота в двора на детска градина в квартал Повеляново, община Девня, до дискотеката, където той е бил вечерта. Тодоров е наръган с нож. Негов приятел беше приет в болница с рани от хладно оръжие.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..