Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Последно сбогом с Илиана Райчева

| обновено на 13.02.16 в 14:49
Снимка: trud.bg

Днес се сбогувахме с нашата колежка Илиана Райчева. Дългогодишен политически репортер, автор и водещ на предавания по радио "България" и радио Бинар, в които търсеше отговори на най- горещите за хората въпроси от политици и анализатори. Отдадена на професията, ерудирана, винаги готова да помогне на своите колеги  -  като такава ще я запомним всички ние от БНР.  Георги Марков разказа:

Това беше много близък приятел, близък човек. Човек, от който аз научих много. Беше отдадена много на всички нас. Много четеше и имаше страхотни познания, имаше страхотното уважение на своите събеседници. Никой не трябва да забравя нейния принос за много неща, които тя направи в своите предавания. Много направи Илиана за нашите сънародници зад граница. Много ще ми липсва Илиана! Светла ѝ памет и дано да е на по-хубаво място.

Илиана беше човек, който имаше невероятната способност да се радва на успехите на колегите си, да помага на по-младите колеги, на мен лично много ми е помагала. И да го прави по един много интелигентен и деликатен начин. Човек, който се раздаваше и не се пестеше. Може би затова си отиде прекалено млада, сподели още журналистът Ангел Григоров.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32