Трябва да се установи дали има фирми, свързани с Делян Пеевски, заяви още Димитров. По думите му, има обаче безспорни факти, че голяма част от фирмите-получатели на кредити са свързани с основния акционер на банката и той е кредитирал себе си с пари на вложители:
Това е мащабно вътрешно кредитиране, което противоречи на законите и разумното банкерство.
Банковият надзор се провали, категоричен беше проф. Димитров. По думите му, не може да проспиваш мащабна измама, всички индикатори, за която са били налице. Управлението на парите на вложителите се е извършвало безобразно от основния акционер на банката и неговите мениджъри, посочи още той.
Валери Димитров нарече казуса с КТБ жесток урок, преподаден на цялото българско общество:
Депутатите трябва да направят такива промени в законодателството, които да не позволяват мащабни измамни схеми зад фасадата на една уж добре просперираща банка, която се представя едва ли не като жертва на политически посегателства.
Димитров отбеляза още, че клаузата за конфиденциалност в договора за международното разследване е предвидена заради риска да не могат да се съберат активите в масата по несъстоятелността, защото тези, които искат да укрият активи, биха били облагодетелствани.
Цялото интервю на Борислава Борисова с проф. Валери Димитров чуйте в звуковия файл.Докладът за фалита на Корпоративна търговска банка се очаква да бъде внесен в секретната секция на парламента. Искането за оповестяването на данните от доклада на "Аликс партнерс" беше отправено в понеделник от финансовия министър Владислав..
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва..