Индийската космическа агенция ще се опита да изстреля 104 сателита с една ракета. При успешен опит ще бъде поставен рекорд и така ще се затвърди космическата репутация на Делхи след успешна мисия до орбитата на Марс. Досегашният рекорд е от 2014 година с изстреляни 37 сателита и се държи от Русия.
Индия, Китай, Япония имат сериозни планове за изследване на космоса, а други азиатски страни като Южна Корея имат по-скромни амбиции. Те се дължат на стремежа към научен и технологичен напредък, както и икономически и търговски ползи.
Американски специалист, цитиран от СNN, обобщава:
Забравете САЩ срещу Русия. Истинското космическо състезание понастоящем е в Азия.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..