Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Парламентът прие окончателно промени в Закона за отбраната

Постоянният секретар на отбраната става най-висшият държавен служител в Министерството

Снимка: БГНЕС

Висшите офицери ще се представят в комисията по отбрана на парламента от военния министър или определен от него заместник-министър след удостояване с висше офицерско звание с указ на президента. Това прие окончателно парламентът с приемане на промените в Закона за отбраната. Първоначалният вариант на законопроекта беше офицерите да се изслушват в комисията преди удостояването им със звание.

Друга приета промяна гласи, че постоянният секретар на отбраната става най-висшият държавен служител в Министерството на отбраната. За заемането на длъжността е необходим професионален опит не по-малко от 8 години, а кандидатът трябва да е бил на ръководна длъжност в държавната администрация не по-малко от три години, от които не по-малко от една година в Министерството на отбраната.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32