Празник на местния храм "Рождество Богородично" и празника на селото отбелязаха днес в дупнишкото село Дяково. За службата дойдоха десетки хора, гости от Дупница, Перник и столицата.
За пръв път в черквата е прокаран ток и храмът е с осветление, радват се влезлите да запалят свещ и да чуят благословията на свещеника - архиерейския наместник отец Георги Паликарски. Той самият, а всички в Дяково са притеснени, че черквата се руши, камбанарията е с изгнил покрив и течове. Хората се заричат догодина, когато ще станат 90 години от освещаването на храма "Рождество Богородично" в селото, да направят цялостен ремонт, дори златен обков на кубето да се сложи.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..