Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Реформата в образованието трябва да навлиза в системата постепенно

Снимка: Любо Андреев

Реформата в образованието трябва да навлиза в системата постепенно, като процесът ще завърши напълно след 6 години. 

Това обясни Асен Александров, съветник на образователния министър, по време на форума "Учителят в действие". 

По думите му, големи сътресения в училище, свързани с новия закон след началото на учебната година, не се очакват.
Учителите са притеснени, защото това са хора, които са свикнали всичко да го правят по възможно най-изрядния начин. В този случай не би трябвало да се подхожда така. Ние имаме в нашия манталитет да сакрализираме някои дати, сега от 15 септември изведнъж всичко да се промени. Това са неща, които стават стъпка по стъпка.
Александров беше категоричен, че е важно преподаването в училище да се промени към добро, а не формално да се спазват показателите, които реформата налага.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32