Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Русия ще разполага системите за радиоелектронна борба „Самарканд“ в стратегически райони

Русия планира да разположи най-новите си системи за радиоелектронна борба „Самарканд“ в редица стратегически райони, включително в Калининградска област и на територията на Беларус.

Преди два дни руското министерство на отбраната публикува на сайта за държавни поръчки обява за търг, който трябва да определи изпълнител за въвеждането в експлоатация на системите „Самарканд“. Договорът е на стойност 61 милиона рубли или над 820 хиляди евро. Срокът за подаване на заявките е до 12 ноември тази година, а системите трябва да бъдат готови до 10 декември 2019-та. Избраният изпълнител трябва да осигури работата им в 13 военни части в Далечния изток, Мурманска, Нижегородска и Калининградска област, както и в Беларус.

Задачата на системите на радиоелектронна борба е защита на собствените комуникации и разстройване на тези на противника. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32