В предаването в последния юлски ден ще говорим за:
* Здравословния начин на живот, който не водим като типични българи, подробности от здравния инструктор Ники Суков.
* Профилактичните медицински прегледи са от значение за предотвратяването на множество заболявания. На какви прегледи имаме право, обяснява д-р Каролина Златева, която заяви, че работещите хора обикновено нямат време за профилактика.
* Коктейл „Снежанка и седемте джуджета”, безалкохолни коктейли и всякакви напитки за добро настроение можем да си приготвим и вкъщи. Съвети от бармана Йоана Христова пред Иван Барбов.
* Ако не сте се разхладили с коктейл, обикновено включвате климатика. Какви климатици се търсят от страна на клиентите, колко е гаранцията и на какво да обърнем внимание, когато купуваме климатик, ще разберем от Дамян Иванов, който пред Сияна Спиридонова разяснява и профилактиката, която е необходимо да извършваме.
* Музеят за нова история на Варна започна дарителска кампания с наслов „Спомени от стария лексикон“. Поводът е 130-годишнината от полагането на основния камък на Държавната девическа гимназия „Княгиня Мария Луиза“. Знаете, че днес на това място е Археологическия музей. Призовават се варненци, които имат роднини, учили там, да отворят старите сандъци и скринове, заключените тавани и мазета и да потърсят неща, свързани с историята на знаковото за града учебно заведение.
* Че Балчик е град, където се раждат и създават артисти, говори поредната изложба на местни творци, подредена в балчишката галерия. Тя е съвместна между Янко Дженков и Александър Радивоевич, който след първата си експозиция с декоративни осветителни тела "Където светлината среща изкуството" преди година в Балчик, днес е със съвсем ново лице - Стиймпънк аерограф. До 30 август съвместното представяне е акцент в лятната програма на Художествената галерия в Балчик.
* Среща на Светлана Вълкова с художника Милко Божков, който е щастлив да се занимава с рисуване. Определя се като папардак, обаче не е с боядисана коса, защото според него един боядисан мъж е една боядисана картина. :)
* Алея на книгата започна във Варна. Среща с Тодора Радева за книгата "Едно възможно начало".
А вие затворете последната страница на юли и погледнете ефирно с розови очила към август.
Звукорежисьорът Недялко Добрев ще опита да вдигне градуса на музикалното ви настроение.
Темата за цените на хранителните продукти у нас е на фокус в предаването тази сутрин между 8 и 9ч. Очаквайте коментар от страна на потребители, на Сдружението за достъпна и качествена храна, както и съветите на икономистите относно правилното ценообразуване на стоките от първа необходимост. Обстановката в региона след снежната нощ обобщаваме след..
На 17 февруари в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Borisz Sarafutgyinov (FLESHCRAWL). Специално интервю с Jarda Haž (JIG-AI). Представяне на дебютното EP на CARCEROUS "New Age God" – разговор с Иван Козарев и Константин Милев. Иван Лазаров, Трендафил Трендафилов и Бойко Николаев за съвместното турне на TERRAVORE с..
В Деня на лозаря - Трифон Зарезан /нов стил/ ще говорим за любимите сортове на българите днес, за допирните точки между виното и любовта и за българския обичай в празничния ден - зарязването на лозето за плодородие. Традицията и днес ще спазят в село Звездица до Варна. Как избират Царя на виното и за една почти неизвестна традиция от варненския..
В навечерието на празника на виното и любовта и в Световния ден на радиото, сутрешният екип на Радио Варна ще се погрижи за усмивките и доброто настроение на всички влюбени в радиото, които ще посрещнат деня на любимите честоти. Ден нов, ден леко студен, но и с интересни теми, актуални новини и хубава музика подсладен. Иван Барбов,..
Интерактивна аптечна карта ще улеснява достъпа до информация за аптеки по местоположение и дейности. Тема с продължение: ботокс – истерията, резултатите от проверките на РЗИ-Варна до момента. Ученици от варненската Първа езикова гимназия са победители в тазгодишния конкурс „Млад благотворител“. Експерт по безопасност с коментар по темата..
Българските деветокласници са най-силни по биология (но само в три области на страната), а по химия в половината области дори трудно "връзват" дори тройка. Физиката е малко по-добре от химията, но и там, както по математика средните оценки на близо 49 хил. ученици в 9-ти клас са около 3.00. Данните са от тестовете по природни науки, който Министерство..