В жегата на юли отново ще бъдем заедно, за да споделим времето между зората и изгрева и да посрещнем новия ден: 8-ми юли, обикновен, необикновен, в отпуск или работен, важното е да бъде изпълнен с енергията на лятото.
Топли ефирни поздрави от екипа от второ студио на Радио Варна: Ваня Славова пред микрофона и Милица Панайотова зад пулта. Тя избира и музиката, която ще звучи с акорди за добро настроение!
Ето и какво да очаквате в предаването от 4 до 6 часа:
- Една разходка във влака с автор Даниела Иванова, на път за морето;
- Християн Облаков с нова книга за пътя на инженер Йосиф Хаджистоянов, който завещава на Варна много красиви сгради в началото на миналия век. Той изгражда и водопроводите на града.
- Ще обходим и извънградските чешми с помощта на Ива Георгиева от фондация „Биоразнообразие“, изложбата може да разгледате и в Регионална библиотека „Пенчо Славейков“-Варна.
- Росица Димитрова от Туристическо дружество „Родни балкани“ ще ни представи обиколката по маршрута „Пътят на султана“... или известен още като Е 8. Ходене и опит в планината са необходимите условия за осъществяването на този преход.
- Дали светлината се движи като вълна?- отговорите ще ни даде 15-годишният варненец Кристиан Ивковски, който спечели първо място в конкурса "Физиката през вековете" в конкуренцията с 1600 участници от средните училища във Франция и френските училища по света. Конкурсът е организиран от Съюза на учителите по физика и химия в рамките на Годината на физиката.
- Елементите за чувството на щастие ще узнаем от пътешественика по душа Пламен Узунов, който ще разкаже за пребиваването си в Бутан. „Министерството на щастието“ там работи чрез стриктно опазване на природата. В Бутан изграждат и град на бъдещето, за да останат младите хора близо до корените си.
- Ще полетим с „Дирижабъл“- произведенията на художника Атанас Хранов, подредени в изложба в галерия Папийон.
„Ние сме дирижаблите, ние се реем, пълнейки нашия личен дирижабъл с всичко, през което минаваме, живеейки между минало и настояще“...
Какво още има, ще стане ясно, ако слушате ефира. Тогава ще разберете и коя е най-важната любов: първата или последната...
Учени са открили, че най-силният магнит на света бил възглавницата рано сутрин. Най-силният магнит за събуждане е кафето, а за усмивки и добро настроение – сутрешната програма на Радио Варна. Новият ден ви очаква на любимите честоти във времето от 6.00 до 10.30 часа, в което Иван Барбов, Александър Йорданов и звукорежисьорът Петър Венков..
По ваш сигнал проверка защо се бавят плащанията от държавата към социалните асистенти? Интерюв със заместник-кмета на Община Варна Снежана Апостолова. Дипломанти от Института за кулинарни изкуства във Варна представиха своите проекти под наслов „Иновация и креативност“. Правната комисия към Общински съвет-Варна даде положително..
Каква е съдбата на излезлите от движение автомобили, които все още са паркирани в много от варненските квартали – разговор по темата със зам.-кмета в Община Варна, Илия Коев; Репортаж от ул. „Д-р Пискюлиев“ във Варна, където от днес стартира асфалтиране на улицата, по която се извършваше ремонт дълго време. Това ще доведе до използването на..
„Сутрин като стана, нямам търпение да си легна“, беше написал някой в социалните мрежи тази сутрин. На тези, които нямат търпение да превключат на честотите на Радио Варна когато станат, Иван Барбов, Александър Йорданов и звукорежисьорът Недялко Добрев обещават приятни сутрешни емоции във времето от 6.00 до 10.30 часа. Сладко да ви..
Специално интервю с Melissa Bonny (AD INFINITUM, KAMELOT). Представяне на дебютния албум на UNTOLD STORIES " Wind and Memories" – разговор с Даниел Елисеев. Димитър Димитров за новия албум на АТЛАНТИК "Atlantic In The Ocean Of Metal". В предаването ще звучи музика на: NIGHTMARE, К.П.М.Д., MASTER, H.E.A.T, GBH, VALHALORE, ALIEN WEAPONRY и др...
Страхил е малко село в община Вълчи дол, близо до границата с област Добрич, както и до някогашната граница с Румъния. Населението на селото е едва 17 души, предимно възрастни хора. Десетилетия назад обаче съвсем не е било така. Животът в село Страхил е процъфтявал, имало е работа и за младите. Нещо, което днес го няма. Много често, когато..