Варненската библиотека навърши 135 години в деня на първа пролет. Началото поставят родолюбиви българи, осъзнали необходимостта от просвета. През 2000 г. тя получи статут на регионален културен институт. Член е на Българската и Балканската библиотечно-информационна асоциации. Участва като партньор в различни програми, член е на най-голямата дигитална библиотека на Стария континент- Европеана. И днес продължава процеса на дигитализация на периодичните издания, както и активното присъствие в социалните мрежи.
Младите със сигурност имат предложения какво трябва да се направи, за да отговори библиотеката на техните потребности. От там обещават съвсем скоро добри новини в тази посока. Важното е това, което споделят читателите. Майката на най-младия читател, Марияна Желева, ми пожела повече позитивни новини, и уточни, че в Регионална библиотека Пенчо Славейков това е възможно. Как обаче са работили предците ни, и в частност какво се е случвало преди по-малко от век, това може да се проследи в изложба за първия директор на библиотеката, а преди това и главен нейн уредник, Добрин Василев. Той е автор на една от историите за Варна, такива има няколко, а до месец ще се съберат в сборник материалите за история на Варна, публикувани във „Варненски общински вестник” в продължение на няколко години.
От страницата на библиотеката в интернет разбираме, че следващата седмица американската читалня ще гостува в училище „Христо Ботев” – Варна, темата е : „Начални стъпки по програмиране и използване на робота Финч” . От понеделник в отдел "Изкуство" е поредният практически курс :" Компютърни и информационни умения за начинаещи от възрастова група 60+".
Също в понеделник пред немската читалня ще бъде подредена изложба плакати „В света на приказките“ със съдействието на Гьоте институт- България. Кои са любимите приказки на варненските деца и какво има в блога " ВарненЧЕТ@ " - може да чуете в ефира на Радио Варна в събота след новините в 8 с водещ Габриела Гаврилова.На 24 февруари в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Olof Wikstrand (ENFORCER). Представяне на новия албум на DRIVE YOUR LIFE "Raise Your Power" – разговор със Станимир Ставрев - Ставри и Ивайло Георгиев - Ивака. Разговор с Рая Крумова и Антон Иванов за новия сингъл на KHANЪ "Самодива". В предаването ще звучи музика на:..
В понеделник сутрин, минути след 6.00 часа, когато доказано на човек изобщо не му се става от леглото, когато никой не обича никой, а най-обичано е кафето - Иван Барбов, Доротея Николова и звукорежисьорът Иван Тасев ви канят да изпиете вашето кафе на честотите на Радио Варна. Събуждането на новия ден ще проследим ефирно във времето до..
В месеца на виното и любовта сме. И в месеца на виното и любовта ще обърнем внимание на виното. И на музиката. И на традициите. Но виното е в основата. Любовта опиянява. Виното също. Любовта – тя е навсякъде. Виното – и то е навсякъде, ама, някак си разочарованията след преминаване на опияниението са по-малко или липсват. Та, за виното. В село Звездица..
Проф. Дарина Найденова – диетолог и преподавател в МУ-Варна за мярката без чипс и понички в училище, за здравната клултура на хранане, както на нас родителите, така и на децата. Ще даде ли решение на проблема тази мярка на Министерство на здравеопазването и какъв е съветът на специалистите - диетолози? Професионална конференция, посветена на..
Голям кукерски празник предстои в Балчик на 22 февруари от 13.00 часа на централния площад. Организаторите от местния Исторически музей ни канят и на спектакъла „Те идат... кукерите“ на НЧ “Просвета-1928”, с. Чарган, Ямбол, за който ще ни разкаже директорът на музея в Белия град Радостина Енчева, в 10.10 часа. Най-малките пациенти в област..
Идеалното утро според някои било да се събудиш, да се протегнеш, да се усмихнеш, да се обърнеш на другата страна и да заспиш отново. Сутрешният екип на Радио Варна обаче не е съгласен с това твърдение. Идеално е това утро, което започва с кафе, усмивка и „Новият ден“. В мразовитото утро, Иван Барбов, Емилия Николова и..