Да прекосиш Европа на мотор от Варна до Кабо де Рока (Португалия) за 20 дни си е истинско приключение. А когато навъртиш с мотора си 11 040 км - уникално усещане. Срещаме ви с Александър Бучков, който заедно със свои съмишленици от Goldwing Club Bulgaria предприемат дълъг път на две гуми, изпълнен с прекрасни срещи и много красиви места из Европа. В основата на пътуването им е посещението на трефен (събор) в Европа, а в случая на Александър - на такива в Испания и Португалия.
Александър достига до най-западната точка на континентална Европа - Кабо де Рока и до най-южната - Тарифа по време на своето пътешествие. Голямото пътуване преминава по маршрута: Варна - Белград - Верона - Монако - Сен Тропе - Байон - Андора - Пенискола - Малага - Тарифа - Гибралтар - Севиля - Бадахос - Назаре - Лисабон - Кабо де Рока - Албуфеира- Тарагона - Сан Ремо - Любляна - София - Варна -11 040 км.
Уникални природни пейзажи се разкриват по време на това пътуване, споделя Александър и не скрива вълнението си от посещението в Сен Тропе - мястото, което великият Луи Дьо Финес овековечи с незабравимия филм "Полицаят от Сен Тропе".
Свободата и мечтателският дух, които Александър Бучков притежава са продиктувани от ранните му младежки години, в които РАДИОТО е неговият прозорец към света. Любовта му към Радиото се запазва и до днес, защото по време на пътуванията си той винаги е на честотите на местните радиа.
Още за приключението, за авантюристичния дух и за мечтите, които трябва да следваме, може да чуете в поредния епизод на предаването Радио Варна представя с гост Александър Бучков и автор Нина Милошевич.
Снимки: личен архив
В понеделник сутрин, минути след 6.00 часа, когато доказано на човек изобщо не му се става от леглото, когато никой не обича никой, а най-обичано е кафето - Иван Барбов, Доротея Николова и звукорежисьорът Иван Тасев ви канят да изпиете вашето кафе на честотите на Радио Варна. Събуждането на новия ден ще проследим ефирно във времето до..
В месеца на виното и любовта сме. И в месеца на виното и любовта ще обърнем внимание на виното. И на музиката. И на традициите. Но виното е в основата. Любовта опиянява. Виното също. Любовта – тя е навсякъде. Виното – и то е навсякъде, ама, някак си разочарованията след преминаване на опияниението са по-малко или липсват. Та, за виното. В село Звездица..
Проф. Дарина Найденова – диетолог и преподавател в МУ-Варна за мярката без чипс и понички в училище, за здравната клултура на хранане, както на нас родителите, така и на децата. Ще даде ли решение на проблема тази мярка на Министерство на здравеопазването и какъв е съветът на специалистите - диетолози? Професионална конференция, посветена на..
Голям кукерски празник предстои в Балчик на 22 февруари от 13.00 часа на централния площад. Организаторите от местния Исторически музей ни канят и на спектакъла „Те идат... кукерите“ на НЧ “Просвета-1928”, с. Чарган, Ямбол, за който ще ни разкаже директорът на музея в Белия град Радостина Енчева, в 10.10 часа. Най-малките пациенти в област..
Идеалното утро според някои било да се събудиш, да се протегнеш, да се усмихнеш, да се обърнеш на другата страна и да заспиш отново. Сутрешният екип на Радио Варна обаче не е съгласен с това твърдение. Идеално е това утро, което започва с кафе, усмивка и „Новият ден“. В мразовитото утро, Иван Барбов, Емилия Николова и..
Темата за цените на хранителните продукти у нас е на фокус в предаването тази сутрин между 8 и 9ч. Очаквайте коментар от страна на потребители, на Сдружението за достъпна и качествена храна, както и съветите на икономистите относно правилното ценообразуване на стоките от първа необходимост. Обстановката в региона след снежната нощ обобщаваме след..