Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

НОВИЯТ ДЕН на 9 декември – 90 г. РАДИО ВАРНА с Мариела Димитрова

Мариела Димитрова с гост г-жа Лиляна Калканджиева-Парашкевова, съпруга на Александър Парашкевов, един от внуците на първия ръководител на Радио Варна Александър Кръстев

Радиото, което има „за всички по нещо“ – една история от село Садово, където се събуждат с Радио Варна, в 6.15 часа.

Радиото като приказка разказана в шест минути, в 6.40 часа.

Коледната елха във Варна грейна на Никулден на площад „Независимост“. През почивните дни базарът там също беше предпочитано място за фотосесии и почерпка с месни деликатеси, коледни сладкиши и греяно вино. Как обаче се събужда центърът на Варна в понеделник сутрин – чисто ли е и поддържа ли се в приветлив вид простанството отредено за приготвяне и предлагане на храна и напитки – репортаж в 8.10 часа. 
Жителите на местност „Пчелина“ отново излизат на пътя с протест срещу незавършените ремонти на ВиК, което изгражда нов водопровод – репортаж в 8.20 часа. 
Радиото в живота на Наталия Чешмеджиева, директор на медията, в 8.40 часа.

Радиотоефирната нишка, която свързва радиофенът, когато е далеч от Варна, с родното място – представяме Огняна Тонева, която слуша Радио Варна от дете, като тийнеджър, а след това и като студентка в САЩ, където след това остава да работи, в 9.20 часа.  

Радиото – ефирната рекламна вълна, която повече от 30 години докосва слушателите с послания за здравето – д-р Людмила Емилова за Радиото в нейния делник и  в нейната работа, в 9.40 часа.  

Радиото и неговата мисия да информира и образова - изкуствоведът и културолог Доротея Павлова, директор на Градската художествена галерия „Борис Георгиев“-Варна, в 10.10 часа.

Радиото е невидим приятел. Но, къде се „ражда“ Радио Варна и как започва радиоисторията в България – репортаж от някогашната зала „Съединение“, днес сцена „Филиал“ на варненския театър, в 10.20 часа.


По публикацията работи: Мариела Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

На 10 февруари в "От другата страна" по Радио Варна

На 10 февруари в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю със Sonny Sandoval (P.O.D.). Разговор с Никола Колев и Костадин Мутафчиев за ФАЛШИВИ ГЕРОИ и за новия сингъл на групата "Паника". В "Мазето на Вакашински" – гости на Ясен Вакашински са Валери Геров и Цветан Цветков - "Каската" от CIROZA. В предаването ще звучи музика на: THE..

публикувано на 10.02.25 в 14:25
Chart

#796 ТОП 20 (07.02-14.02.2025)

публикувано на 07.02.25 в 19:33

НА СВЕТЛО на 7 февруари с Ваня Славова

На днешния ден се навършват 125 години от кончината на Капитан Петко Войвода.  Паметта на великия българин беше почетена във Варна с общоградско поклонение и заупокойна молитва отслужена от свещеници на Варненска и Великопреславска света митрополия.  Събитието се състоя на Централните градски гробища, където се намират тленните..

публикувано на 07.02.25 в 13:07

НОВИЯТ ДЕН на 7 февруари с Мариела Димитрова

Властите предупредиха за опасно предизвикателство сред тийнейджърите в "ТикТок" с общодостъпно лекарство - да приемат парацетамол в големи дози. Употребата на лекарствени продукти, включително и такива без рецепта, трябва да бъде само при определени показания и наличие на симптоми, посочват Здравното министерство и Изпълнителната агенция по..

публикувано на 07.02.25 в 06:05
На варненския плаж

НА СВЕТЛО на 6 февруари с Валерия Василева

Фондация „Майки за донорството“ набира средства в подкрепа на двойки с репродуктивни проблеми. Д-р Борислав Станчев от дирекция „Превенции“ към Община Варна за опасността от електронните цигари и вейпове. Ще ви срещнем с Мира Димитрова и Боян Велев - двама млади и талантливи комуникатори на науката, съоснователи на платформата "Площад..

публикувано на 06.02.25 в 13:45
Варненскит залив

НА СВЕТЛО на 5 февруари с Валерия Василева

Учителското съсловие с готовност за протест, ако в бюджета за 2025 година не бъде заложено увеличението на заплатите им. Павлин Косев - председател на Варненската асоциация на ресторантьорите и хотелиерите, за исканата намалена ставка на ДДС за хотели и ресторанти. Какви са изводите за безопасността на варненци и възможностите за..

публикувано на 05.02.25 в 13:45

НОВИЯТ ДЕН на 5 февруари с Мариела Димитрова

Има ли ефект на снежната топка при избора на разкрасителни процедури и операции? К акви са регулациите и важат ли и за немедицинските лица , които правят естетични корекции? Коментираме с д-р Даниел Янков – дерматолог в клиниката по пластична хирургия към ВМА–Варна, в 8.40 часа. И още на тема здраве: В сезона на грипа и вирусите препоръката на..

публикувано на 05.02.25 в 06:05